Üldinfo Taustainfo Hotellid

Fakte Maldiivide kohta


Asukoht ja pindala
Maldiivide saarestik asub India ookeanis, u 675 km Sri Lankast edelas, ning koosneb 26-st atollist, mis laiuvad 822 km põhjast lõunasse ja 130 km läänest itta. Atollides on kokku u 1190 korallsaart, neist u 200 on asustatud ning neist omakorda 88 saart on muudetud kuurortsaarteks, kus asuvad ainult hotellid (enamasti 1 hotell saarel). Riigi pindala on 90 000 km2, millest ainult 298 km2 on maismaa.

Pealinn
Male, 75 000 elanikku. Male on suurima elaniku arvuga saar riigis. Linna pindala on kõigest 2 km2.

Rahvaarv
270 100 el (2000 a)

Riigikord
Riigi ametlik nimi on Maldiivi Vabariik. Riigipea ja valitsusjuht on alates 1978.a president Maumoon Abdul Gayoom.

UskPeaaegu 100% sunniidi moslemid. Vastavalt islami reeglitele on ametlik puhkepäev reede ning alkoholi tarbimine (ja ka riiki toomine) keelatud. Turistide jaoks on alkohol vabalt saadaval kuurorthotellides.

Ajavahe Talveajal oktoobri lõpust märtsi lõpuni on kell Maldiividel Eesti ajast 3 t ees. Suveajal on vahe +2 t.

Elekter
240 V, 50 Hz, vajalik on adapter.

Helistamine ja internet
Igas hotellis on olemas telefoniühendus ning enamikus ka internetipunktid, samuti on paljudes majutuskohtades ka toas võimalik internetiühendus. EMT GSM töötab. Vt. hinnakirja www.emt.ee

Ilm
Maldiividel valitseb troopiline kllima. Õhutemperatuur on aastaringselt keskmiselt 28 kraadi, veetemperatuur u 26 kraadi. Parim aeg saari külastada on novembrist aprillini, mil valitseb kuivem, madala õhuniiskusega periood, seda peetakse ka turismi kõrgperioodiks. Aprillist oktoobrini kestab vihmaperiood, mil õhuniiskus on tunduvalt kõrgem ning esineb tugevaid tuuli ja vihmahooge.

Internetilingid
www.visitmaldives.com
www.themaldives.com
www.inmaldives.com/
www.maldivesinfo.gov.mv

Keel
Ametlik keel on divehi, mis kuulub indo-euroopa keelte hulka.Divehi sisaldab palju araabia, hindi ja inglise päritolu sõnu ning kirjutatakse paremalt vasakule nagu araabia keeltki. Tähestikuna kasutatakse nn taana kirja, mis põhineb hindi, singali ja araabia kirjadel. Inglise keel on enim levinud võõrkeel ning kohalikud oskavad seda päris heal tasemel. Kuurortides räägitakse ka saksa, prantsuse jt keeli.

Raha ja hinnad
Maldiivide rahaühik on rufiyaa (tähistatakse MVR, MRf või Rf). Mündid kannavad nime laaree. 1 rufiyaa on 100 laareet. 1 USD = u 13 MVR ja 1 EEK = u 1,04 MVR (juuli 2006). USA dollar on enim kasutatav välisvaluuta. Hotellides saab läbi ka ilma kohaliku rahata, sest kõikjal aktsepteeritakse dollareid, ka hinnad on esitatud dollarites. Samuti saab maksta reisitshekkide, krediitkaartide (American Express, Visa, Euro Master Card, Diners Club, JCB) ning teiste tugevate valuutadega. Kohalikku raha vajate ainult väljaspool kuurorti sisseostude sooritamiseks.

Hinnatase hotellides kõigub vastavalt hotelli tasemele. Mida kallim hotell, seda kallimad on ka teenuste ja toitude hinnad: salat 10-12 usd, supid 7-8 usd, burger 8-12 usd, pastaroad u 13 usd, põhiroad 15-30 usd, magustoidud 7-10 usd, tass kohvi 4-5 usd, klaas õlut 6-8 usd, pudel veini restoranis 18-50usd. Paljudes hotellides lisandub hindadel ka 10%-ne teenustasu.

Rannad
Kõikides kuurortides on imelised valge liivaga troopikarannad. Avalikke randu ei ole, tegemist on ainult hotellisaartele kuuluvate randadega.

Transport
Rahvusvaheliselt Hulule lennuväljalt Põhja-Male atollis viiakse turistid lähemal asuvatele saartele paatidega, need transfeerid kestavad olenevalt saare asukohast 20 minutist kuni mitme tunnini. Kaugemal paiknevatesse atollidesse viiakse kliendid väikelennukitega. Arvestades vahemaid, ei ole siselend odav lõbu, kuid õhust saartele ja korallidele avanev vaade on äärmiselt lummav.

Tollieeskirjad
Alkoholi sissetoomine riiki ei ole lubatud (alkoholi müüakse hotellides). Riigist ei ole lubatud välja viia koralle ja kilpkonnakilpe, sest nii korallid kui kilpkonnad on looduskaitse all.

Viisa
Eesti kodanikud saavad Maldiivide viisa piirilt ning see on tasuta, andes õiguse riigis viibida kuni 30 p. Punase vene passi ja halli välismaalase passi omanikele kehtivad samad tingimused. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.


Kasulikud vihjed
Riietus: tänu kliimale on soovitatav kanda kergeid puuvillasest kangast rõivaid. Pealinn Male ja teised asustatud saared on konservatiivsed ning seal on naistele kindel soovitus mitte kanda liiga nappe ja paljastavaid rõivaid, sest see solvab kohalike sündsustunnet. Kuurortides on rannariietus loomulikult aktsepteeritud, nudism ja topless päevitamine aga mitte. Enamik hotelle ei luba ka rannariietes kliente siseruumides asuvatesse restoranidesse.
Kõrge temparatuuri ja aktiivse päikese tõttu ärge unustage päiksekaitsekreeme ning peakatet.
Maldiivide veealune korallimaailm on väga õrn ja haruldane ökosüsteem. Kõiki sukeldujaid palutake neid mitte kahjustada. Korallide maalt väljaviimine on keelatud.
Enamik saartel puudub üldse igasugune autoliiklus. Pealinn Males on see aga olemas. Ärge unustage, et liiklus on seal vasakpoolne.
Maldiivid on islamimaa ning alkoholi maaletoomine on keelatud. Kangemaid jooke müüakse kõikides kuurortides turistidele ning sealne valik on piisavalt lai.
Tuntud idamaiseks tavaks on kindlasti kauplemine ning hinnas tingimine, kuid seda ainult Male kauplustes ning basaaril, kus hinnad ei ole fikseeritud. Turul soovib müüja ostjaga kindlasti suhelda ja kaubelda ning kui te seda ei tee, jääb see müüjale lihtsalt mõistetamatuks.